TeadaandedTehisintellekt
ADM OSALEB MAAILMA POPULAARSEIMAL VEEBIKURSUSEL „ELEMENTS OF AI“

ADM võttis vastu Tallinna Tehnikaülikooli väljakutse osaleda terve organisatsiooniga AI ehk tehisintellekti veebikursusel, mille eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust tehisintellekti teemadel.

Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning selle eestindas TalTech. Praeguseks on kursusel osalenud juba rohkem kui 220 000 inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Eestikeelse kursuse eesmärk on levitada tehisintellekti alaseid teadmisi ja oskuseid võimalikult suurele osale ühiskonnast erinevatest valdkondadest, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest.

Elements of AI veebikursuse leiab aadressilt www.elementsofai.ee. Osalemiseks tuleb luua konto ning asuda ülesandeid lahendama. Kursuse läbimiseks ajapiirangut ei ole, lõpetajad saavad ka sertifikaadi ning 2 EAPd.

„Elements of AI“ kursuse on loonud professorid, andmeteadlased ja disainerid ning seda peetakse maailmas üheks kõige kõrgema kvaliteediga veebikursuseks, võttes arvesse ka tippülikoolides (nt MIT, Stanford ja Harvard) pakutud kursuseid.

Kursuse partneriks on Eestis ligi 30 ettevõtet ja organisatsiooni, kelle hulka kuuluvad Eesti Energia, Omniva, Tehnopol, Coop, Nordecon, Fujitsu, Silberauto, Restate Property Advisors, Datel, SEB, Estonian World, Estravel, Ericsson, Apollo, Haigekassa, Playtech, Tallink, Geenius, North Star AI, ITL, Rimi, Mainor Ülemiste, Apollo, E-riigi Akadeemia, Kredex ja Kohtla-Järve Gümnaasium. Samuti kaasab Tehnikaülikool Eesti avaliku sektori organisatsioone ja gümnaasiume, et teadmised AI-st jõuaksid varakult ka noorteni.

Rohkem infot: www.elementsofai.ee

Cloud market newsletter

Subscribe to our monthly newsletter below and stay informed with the latest happening in the cloud market.