SWEDBANK JA TURVALINE VOOGEDASTUSE LAHENDUS SECURE STREAM TV

Juhtumianalüüs

Swedbank on suurim pank Eestis, mille on oma finantspartneriks valinud üle 900 000 era- ning 132 000 ärikliendi.

Nad pakuvad laia valikut finantsteenuseid, nende seas arvelduskontod, hüpoteegid, kindlustus, krediitkaardid, laenud, pensionid ja investeeringud nii eraklientidele kui ka ettevõtetele. Nende eesmärk on aidata kaasa sellele, et inimeste ja ettevõtete rahaasjad oleksid pikaajaliselt korras. Nad järgivad kõigis oma tegevustes kolme väärtust: oleme lihtsad, avatud ja hoolivad.

Väljakutse

  • Vajadus turvalise videokanali järele, mis suudaks üheaegselt teenindada vähemalt 400 vaatajat, kuid võimaldaks vajadusel ka kordades suurema publikuni jõudmist
  • Olemasolev Microsoft Lync lahendus ei olnud piisavalt skaleeritav teenindamaks oodatud vaatajate hulka ega taganud ootuspärast ülekande kvaliteeti
  • Avalikud kommertslahendused (nt YouTube) ei ole piisavalt turvalised
  • Vajadus kasutada kõrgeima turvalisusega ja samas ka lihtsalt skaleeritavat videolahendust
  • Edastatud videoid peab olema võimalik salvestada ja järelvaadata
  • Ligipääs voogedastusele peab kontrollitud ja turvaline
  • Vajadus lisada nii live voogedastust kui ka järelevaatamist eksisteerivassemajasisesesse infokeskkonda ilma suurema vaeva või täiendava arenduseta

Lahendus

Amazon Web Services konsultatsioonipartner ADM Cloudtech disainis uue lahenduse kontseptsiooni ja ülesehituse, mis baseerus oma loodud voogedastuslahendusel Secure Stream TV ja Amazoni pilveteenustel. Live voogedastuseks kasutatakse eelnevalt seadistatud ja kaameraga ühendatud arvutit, voogedastuse serverit ja VPN-ühendust. Voogedastuse publik saab videoid vaadata veebilehitsejast üle turvalise ühenduse ja ainult eelnevalt kindlaksmääratud IP-aadressidelt.

Uue lahenduse video ja audio andmed edastatakse üle turvalise VPN-ühenduse kaameraga ühendatud turvalisest arvutist läbi voogedastuse serveri AWSi turvalisse pilveserverisse. Kõik voogedastatud videofailid salvestatakse automaatselt AWS S3 failiteenusesse ning on krüpteeritud unikaalse võtmega. Kõik videote vaatamised (nii voogedastuse ajal kui hiljem) logitakse ja arhiveeritakse AWS S3 faili- teenuses. Parema ülevaate saamiseks on videopleieriga ühendatud statistikamootor, mis analüüsib nii reaalajas kui ka salvestatud video vaatamisi.

Ajajoon


Jaan-Veebr 2017
kliendi vajaduste ja võima- like olemasolevate valmisla- henduste kaardistamine

Veebr 2017
kontseptsiooni loomine

Märts-Juuli 2017
loodava lahenduse turvalisuse põhjalikud valideerimised ja testid

Aug-Nov 2017
tehnilised tööd, sh tark- ja riistvaralise lahenduse seadistamine

Jaan 2018
uue lahenduse tööle rakendamine

Meeskond

Selleks, et tagada antud lahenduse turvalisus, kvaliteet ja kiire rakendamine, panime kokku professionaalse meeskonna, kuhu kuulusid kliendihaldur, projektijuht, pilveteenuste arhitekt, pilveteenuste turvaarhitekt, tarkvaraarhitekt, süsteemiadministraatorid, front-end programmeerijad, testijad ning video- ja helispetsialist.

Eelised

Uus lahendus Secure Stream TV võimaldab väga turvalist video voogedastust, kus krüpteeritud on nii andmete edastamine kui ka nende talletamine. Secure Stream TV kaudu toimuvad live video ülekand- ed salvestatakse automaatselt Amazoni pilveserverisse AWS S3. Pilveserverisse salvestatud videoid saab ilma spetsiaalse seadistuse ja videotöötluseta kuvada sisevõrgus. Voogedastatavate videote sa- maaegselt vaatavate klientide hulk ei ole piiratud.

Lisaks tehnilistele eelistele ja kõrgele turvalisusele vähendab kvaliteetse voogedastuse kasutamine vajadust sageli reisida.

Interested in more?