UUDISED
Uudised

Rakenduste arendamise väljakutsed ja platvormitehnika

Platvormiarendus, mis tegeleb IT-taristu haldamise ja rakenduste arendamise levinud väljakutsete lahendamisega, lahendab mitmed senised teravad probleemid. Kui siiani on nii arenduses kui ka IT-infrastruktuuri haldamisel levinud manuaalsed protsessid, mis on küll harjumuspärased, kuid sageli ebatõhusad, rohkete veavõimalustega ega toeta piisavalt äri eesmärke, siis rakendades platvormiarenduse standardiseeritud ja korduvkasutatavaid tööriistu ja komponente ning automatiseerides rakenduste juurutamist, testimist, jälgimist ja skaleerimist, muudetakse need levinud probleemid võimalusteks.

Platvormiarendus ja kuidas see äri muudab

Platvormiarendus ehk platform engineering on uus tehnoloogiline lähenemine, mis võimaldab tänu kiiremale ja paindlikumale rakenduste tarnimisele oluliselt kiirendada ka äri kasvu. See pole siiski pelgalt tarkvaraarendajate uus mänguasi, vaid strateegiline muutus, mis mõjutab otseselt kogu organisatsiooni ja võib anda suure tõuke innovatsioonil põhinevaks jätkusuutlikuks arenguhüppeks.

Ühine toetus: ADM Interactive ja ADM Cloudtech toetavad Ukraina ülesehitamist

ADM Interactive ja ADM Cloudtech ühendasid jõud ning allkirjastasid Ukraina Üleilmse Ärikokkuleppe ehk Global Business Compact memorandumi, mille eesmärk on toetada Ukraina taastamise ülemaailmseid jõupingutusi. Mõlemad ettevõtted seisavad solidaarselt Ukraina kõrval, et aidata hakkama saada Venemaa ebaseaduslikust sissetungist põhjustaud jätkuvate väljakutsetega.

Küberturvalisuse tulevik PEAB olema ärijuhtide mure

Küberturvalisus on rahutus maailmas aina kriitilisema tähtsusega ja kes sellele piisavalt tähelepanu ei pööra, selle andmed saavad kurjategijad varem või hiljem kätte. Muutuvates oludes ei saa turvalisus, eriti digitaalne, olla aga enam ainult IT-osakonna pärusmaa – see teema peab olema kõikide juhtide laual juba praegu. Kõrgema turvalisuse oluline nurgakivi on null-usalduse ehk Zero Trust kasutusele võtmine.

Rünnakud pilve vastu suurenevad, aga see ei ole üllatav

IT uudiste portaal Geenius avaldas ADM Cloudtechi juhi Klemens Arro arvamusartikli pilveturvalisuse trendidest. Loe siit, miks on mitmikpilved aina populaarsemad ja kui oluline on Zero Trust poliitika rakendamine eri suurusega organisatsioonides. Pea pool kõikidest maailma organisatsioonidest on kokku puutunud andmete turvalisuse probleemidega. Tõepoolest, mida rohkem andmeid luuakse, seda rohkem neid andmeid ka lekib, turvaauditid ebaõnnestuvad ja rünnakud sagenevad. See on paratamatu osa iga tehnoloogia elukaarest ning pilv, mis on endiselt üks kõige turvalisematest viisidest oma andmeid hoida ja hallata, ei ole siin paraku erand. Enamasti ei ole alati abi ka uutest turbeteenustest ja -lahendustest, sest üldjuhul ei suuda ettevõtted iseseisvalt mõista, milliste lahendustega ennast kaitsta. Sellisele järeldusele jõudis turvafirma Thales oma hiljutises uuringus Cloud Security Study: Global Edition.

Ka pilve teenused kukuvad maha ja see on täiesti okei

On suhteliselt levinud arusaam, et pilveteenused on justkui veakindlad ja nendes teenustes kunagi rikkeid ei teki. Küll aga näeme päriselus ikka ja jälle teavitusi riketest pilveteenustes. Just värskelt oli rike AWS ühes USA regioonis, mis mõjutas nii väikseid kui suuri üle maailma – alates Amazoni enda teenustest kuni kohtinguäppide, turvasüsteemide ja robotiteni, kes kõik oma tööks pilveteenuseid vajavad. Kui enne seda toimus suurem katkestus Fastly teenuses, mis halvas taas suure osa internetist, siis samasuguseid maasolekuid on näinud pea kõik suured ja väikesed pilveteenuste pakkujad. Kas see tähendab, et pilveteenused ei ole usaldusväärsed?

ADM Cloudtech aitab luua VendEx Solutionsi tarnehalduse ökosüsteemi

VendEx Solutionsi eesmärk on luua maailma esimene tsentraliseeritud finantsteenuste turuandmete keskus. Koostöös maailma suurimate finantsasutuste ja finantsteenuste pakkujatega luuakse täielikult integreeritud ökosüsteem, milles sisalduvad finantsturu tarnijasuhete haldamiseks vajalikud tööriistad. ADM Cloudtech aitab VendEx Solutionsil seda plaani ellu viia, aidates neil ökosüsteemi loomiseks rakendada pilvetehnoloogia parimaid lahendusi.

Amazoni tehnoloogiajuht: “AWS kaotab piiri füüsilise ja digitaalse vahel”

Amazoni tehnoloogiajuht Werner Vogels ennustab, et piir füüsilise ja digitaalse vahel kaob ära ning AWSiga jätkatakse ka edaspidi füüsiliste seadmete, näiteks Amazon Echo, nutivõimekuse täiendamist. Amazon Echo on nutiseade, mis ühendub läbi AWSi Amazoni nutiabilise Alexaga ning võimaldab kasutajal kontrollida targa kodu seadmeid. Sellised lahendused nõuaksid tänaste pilvelahendusteta oluliselt rohkem jõudlust.

Tervishoid ja turvalisus 2021. aastal

2020. aasta lõpus avaldatud Kaspersky turvabülletäänis ennustab turvafirma järgmiseks aastaks sagenevaid rünnakuid meditsiini- ja farmaatsiavaldkonna vastu. See sunnib tervishoiuorganisatsioone kõikjal maailmas, sh eriti Suurbritannias, kus alustati vaktsineerimisega esimeste hulgas maailmas, senisest palju rohkem turvalisusele panustama.

Pilvetehnoloogia tervishoiuvaldkonnas

Mistahes organisatsiooni pilve migreerumiseks on tarvis teha mitmeid erinevaid tegevusi, mis tagavad korrektselt optimeerituna märkimisväärse aja ja raha kokkuhoiu. Iga pilvemigratsioon koosneb kolmest peamisest sammust. 1: planeerimine ja ettevalmistus, 2: pilvekeskkonna valimine ja 3: andmete ning rakenduste pilve migreerimine.
1